Telewizja Półwysep - Strona Główna

Gnieżdżewo

IX Figle Gnieżdżewskich Gburów
2016-08-06 Gnieżdżewo, rozrywka
W Gnieżdżewie odbył się IX Festyn Folklorystyczny "Figle Gnieżdżewskich Gburów". Po powitaniu przybyłych Gości przez Sołtysa wsi, rozpoczęła się świetnie przygotowana przez Mieszkańców Gnieżdżewa inscenizacja na podstawie książki "Figle gnieżdżewskich gburów" Pana Jana Patok.
Konkurs wirtuozów ustnych organek w Gnieżdżewie
2015-11-08 Gnieżdżewo, rozrywka
Gnieżdżewo słynie już nie tylko z Topienia Węgorza. Dnia 8 listopada 2015 roku w godz.15-20 w Wiejskim Klubie Kultury (remiza) w Gnieżdżewie odbyło się Pierwsze „Kaszëbsczé Brëmzowani”. „Brëmza” – to po kaszubsku harmonijka ustna. Jeden z najmniejszych instrumentów muzycznych na świecie.
VIII Figle Gnieżdżewskich Gburów
2015-08-01 Gnieżdżewo, rozrywka
W Gnieżdżewie odbył się VIII Festyn Folklorystyczny "Figle Gnieżdżewskich Gburów". Po powitaniu przybyłych Gości przez Sołtysa wsi, rozpoczęła się świetnie przygotowana przez Mieszkańców Gnieżdżewa inscenizacja na podstawie książki "Figle gnieżdżewskich gburów" Pana Jana Patok.
Koncert Charytatywny Dla Angeliki
2014-12-06 Gnieżdżewo, inne
W Gnieżdżewie Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Instrumental oraz Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck zorganizowali "MIKOŁAJKOWY KONCERT CHARYTATYWNY DLA ANGELIKI". Całkowity dochód z biletów przekazany został na leczenie i rehabilitację Angeliki Filipkowskiej, która choruje na rzadką wrodzoną chorobę kości. Koncert poprowadziła Bożena Ceszke.
Figle Gnieżdżewskich Gburów
2013-08-03 Gnieżdżewo, rozrywka
W Gnieżdżewie odbył się VI Festyn Folklorystyczny "Figle Gnieżdżewskich Gburów". Po powitaniu przybyłych Gości przez Sołtysa wsi, rozpoczęła się świetnie przygotowana przez Mieszkańców Gnieżdżewa inscenizacja na podstawie książki "Figle gnieżdżewskich gburów" Pana Jana Patok.
Inauguracja Roku Kulturalnego Gminy Puck
2011-10-23 Gnieżdżewo, rozrywka
Dnia 23 października w Wiejskim Domu Kultury w Gnieżdżewie odbyło się podsumowanie konkursu „Klubowego Bursztynowego Lauru” dla najlepszego klubu OKSiT w Gminie Puck. W programie były m.in. występy artystyczne klubowych konfrontacji oraz gościnny recital Weroniki Korthals.
50-lecie Koła Gospodyń Wiejskich z Gnieżdżewa
Uroczystość obchodów złotego jubileuszu KGW w Gnieżdżewie zrealizowana została z iście biesiadniczym rozmachem. Suto zastawione stoły, na których królowały kaszubskie specjały były kolejnym dowodem na to, że solenizantką należy się cześć i uznanie za wkład w szerzenie tradycji kaszubskiej i umacnianie więzi lokalnych.
Topienie Węgorza - Gnieżdżewo 2009
2009-08-01 Gnieżdżewo, rozrywka
01.08.2009r. w Gnieżdżewie odbył się festyn "TOPIENIE WĘGORZA". Impreza rozpoczęła się nad stawem inscenizacją pt. "Jak gnieżdżewscy gburze śledze chowale" przedstawioną przez miejscowych aktorów.
Kwiczący problem
Kwiczący problem. O hodowli trzody chlewnej.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX