Telewizja Półwysep - Strona Główna

ludzie, pasje, hobby

Konkurs wirtuozów ustnych organek w Gnieżdżewie
Dnia 19 listopada 2016 roku w Wiejskim Klubie Kultury w Gnieżdżewie odbyło się DREDZI „KASZËBSCZÉ BRËMZOWANI” czyli konkurs wirtuozów organek ustnych.
Promocja Albumu Danuty i Jana P. Dettlaff
W kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku odbyła się promocja albumu „Fara w Pucku” autorstwa Danuty i Jan P. Dettlaff. Laudacji albumu dokonł ks. prof. dr hab. Jan Perszon. Podczas promocji albumu wystąpił Chór Parafialny Św. Cecylii.
Krzysztof Garstkowiak o historii Osłonina
W siedzibie Kaszubskich Zbiorów Regionalnych w Osłoninie rozmawialiśmy z Krzysztofem Garstkowiakiem, który opowiedział nam trochę o bardzo ciekawej historii Osłonina. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału!
IV Kaszubski Weekend Artystyczny 2011
IV Kaszubski Weekend Artystyczny oraz uruchomienie fontanny przy Alei Gwiazd Sportu zainaugurowało sezon letni 2011 we Władysławowie. Zobaczcie jak bawili się mieszkańcy i turyści podczas pierwszej imprezy sezonu letniego.
Naukowo o bursztynie - Marian Zawadzki
W sensie geochronologicznym powstanie bursztynu szacuje się na okres dewonu czyli około 400 milionów lat temu. Dzisiaj wiemy, że bursztyn bałtycki jest przeobrażoną żywicą drzew iglastych, które porastały rejon obecnego morza i skamieniałości sprzed 30 milionów lat. Wakacje nad morzem to okazja aby odwiedzić pracownię bursztynu "Damroka" w Chłapowie przy ul. Władysławowskiej 56.
Wystawa malarska Kazimierza Ustarbowskiego
Kazimierz Ustarbowski urodził się 19.02.1959r. w Swarzewie. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni. Praca na morzu dzięki długim rejsom, sprzyjała pasji malowania. Swój talent twórczy rozwinął kształcąc się na kopiowaniu mistrzów. Podczas wystawy mogliśmy oglądać kopie obrazów takich artystów jak Kossak Wojciech, Alfred Wierusz, Józef Brand, Józef Chełmoński, Aleksander Gierymski.
Bursztynowa Miss we Władysławowie
Do Władysławowa na krótkie wakacje przyjechała Tatiana Czonstke, zdobywczyni tytułu Bursztynowej Miss Lata 2010. Zapytaliśmy Tatianę m.in o to, jak tytuł najpiękniejszej wpływa na jej życie osobiste.
„Galeria Morska” Władysławowo
Oryginalne, zachowane wnętrza: Sterówka Kapitańska ze sprawnym kokpitem, sala ekspozycyjna, sprzęt ratunkowy, możliwość zobaczenia w przekroju zasady pracy silnika kutra rybackiego i wiele innych atrakcji czeka na zwiedzających Galerię Morską we władysławowskim porcie.
Wyprawa Artura Labuddy Granicami bez granic
Artur Labudda swoją odwagą, siłą charakteru i optymizmem mógłby obdzielić niejednego malkontenta, sam o sobie mówi „Taki zwykły człowieczek”. Kilka lat temu zafascynowany literaturą Romualda Kaperskiego, wyruszył z przyjaciółmi na Syberię. Dziś szykuje się do kolejnej wyprawy. Przedzierając się quadem wzdłuż granic Polski, chce pokonać granice ludzkich przekonań oraz własnych słabości.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX