Telewizja Półwysep - Strona Główna

Miasto Puck

Koncert upamiętniający Tomka Bonarowskiego
2016-09-10 Puck, rozrywka
10 września w Pucku odbył się memoriał Tomasza Bonarowskiego, żeglarza i producenta muzycznego. W ramach wydarzenia na Zielonej Plaży w Pucku odbył się koncert "Muzycy i Żeglarze Dla Zdrowia", a na zatoce regaty.
Konferencja z okazji Zaślubin Polski z Morzem
2016-02-10 Puck, inne
W Pucku odbyła się Konferencja z okazji Zaślubin Polski z morzem. W tegorocznej inicjatywie wygłoszone zostały wykłady: kontradmirała rez. dr inż. Czesława Dyrcza oraz ks. prof. Jana Perszona. Organizatorem było Polskie Towarzystwo Nautologiczne wraz z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz Towarzystwem Upiększania Miasta Pucka.
Energia Kultury Nowożytności - Puck 2015
2015-10-17 Puck, kultura i sztuka
17 października 2015 roku w puckim ratuszu odbyła się sesja naukowa pod tytułem "Energia Kultury Nowożytności" - kultura i sztuka ziemi puckiej od XVI do XVIII wieku zorganizowana przez Towarzystwo Upiększania Miasta Pucka.
Promocja Albumu Danuty i Jana P. Dettlaff
2015-03-01 Puck, religia
W kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku odbyła się promocja albumu „Fara w Pucku” autorstwa Danuty i Jan P. Dettlaff. Laudacji albumu dokonł ks. prof. dr hab. Jan Perszon. Podczas promocji albumu wystąpił Chór Parafialny Św. Cecylii.
Plener Malarski PLGR
2013-09-16 Puck, kultura i sztuka
Plener malarski w portach. Artyści uwiecznili piękno przystani rybackich od Helu po Puck. Ponadto na swych obrazach postarali się przypomnieć tradycje rybaków mieszkających na Kaszubach.
Mistrzostwa Gminy Puck w Lekkiej Atletyce
2013-06-23 Puck, sport
Mistrzostwa Gminy Puck i LKS-u Ziemi Puckiej w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa zostały rozegrane w dniu 23 czerwca 2013 roku na stadionie lekkoatletycznym w Pucku.
Wystawa Sztuki Ludowej
2012-06-16 Puck, kultura i sztuka
Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia wystawy obrazów i rzeźb II Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarzy Ludowych w Gminie Puck, którą można zobaczyć w Banku Spółdzielczym w Pucku.
„Dzieje powiatu wejherowskiego i puckiego”
2011-10-15 Puck, historia
Towarzystwo Upiększania Miasta Pucka zorganizowało Wieczór Refleksji nad ideami i ideałami współczesności... poświęconego bł.ks.kom.ppor. Władysławowi Miegoniowi I kapelanowi Marynarki Wojennej RP stacjonującej w Pucku, w rocznicę Jego męczeńskiej śmierci w hitlerowskim KL Dachau. Spotkanie uświetniło i dopełniła promocja publikacji historycznej Franza Schultza "Dzieje powiatu wejherowskiego i puckiego" dotychczas dostępnej tylko w języku niemieckim, a będącej cennym źródłem wiedzy o naszym mieście i regionie.
KPP w Pucku otrzymała nowe motocykle
2011-04-01 Puck, policja
Pucka komenda policji dostała dwa szybkie motocykle marki Honda. Od dziś patrolują okoliczne drogi.
Bursztynowa Koga - Puck 2011
2011-02-04 Puck, inne
W siedzibie Stowarzyszenia „Razem” w Pucku odbył się finał II konkursu dla organizacji pozarządowych Powiatu Puckiego. Trzy nagrody i jedno wyróżnienie odebrały w tym roku organizacje działające w zakresie kultury i promocji. Organizatorem było wspólnie Starostwo Powiatowe i Pucka Rada Organizacji Pozarządowych.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX