Telewizja Półwysep - Strona Główna

kultura i sztuka

Inauguracja Roku Kulturalnego 2015/16 Gminy Puck
Wiejskim Klubie Kultury w Żelistrzewie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2015/2016 Gminy Puck. W ramach tego wydarzenia nastąpiło wręczenie nagrody konkursowej "Klubowego Bursztynowego Lauru". W tej części materiału koncert SANTO SUBITO zespołu Artes Ensemble.
Energia Kultury Nowożytności - Puck 2015
2015-10-17 Puck, kultura i sztuka
17 października 2015 roku w puckim ratuszu odbyła się sesja naukowa pod tytułem "Energia Kultury Nowożytności" - kultura i sztuka ziemi puckiej od XVI do XVIII wieku zorganizowana przez Towarzystwo Upiększania Miasta Pucka.
Wystawa prac autorstwa Tomasza Woźniaka
19.11.2014r. w Wiejskim Klubie Kultury w Sławutowie odbyło się otwarcie wystawy prac autorstwa Tomasza Woźniaka. Organizatorem wystawy był Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck.
Inauguracja Roku Kulturalnego Gminy Puck 2014
Wiejskim Klubie Kultury w Żelistrzewie odbyła się inauguracja roku kulturowego Gminy Puck. W ramach tego wydarzenia nastąpiło wręczenie nagrody konkursowej "Klubowego Bursztynowego Lauru".
Plener Malarski PLGR
2013-09-16 Puck, kultura i sztuka
Plener malarski w portach. Artyści uwiecznili piękno przystani rybackich od Helu po Puck. Ponadto na swych obrazach postarali się przypomnieć tradycje rybaków mieszkających na Kaszubach.
Wystawa Sztuki Ludowej
2012-06-16 Puck, kultura i sztuka
Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia wystawy obrazów i rzeźb II Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarzy Ludowych w Gminie Puck, którą można zobaczyć w Banku Spółdzielczym w Pucku.
IV Kaszubski Weekend Artystyczny 2011
IV Kaszubski Weekend Artystyczny oraz uruchomienie fontanny przy Alei Gwiazd Sportu zainaugurowało sezon letni 2011 we Władysławowie. Zobaczcie jak bawili się mieszkańcy i turyści podczas pierwszej imprezy sezonu letniego.
„Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej”
„Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej” pod redakcją Jadwigi Kirkowskiej to album upamiętniający zasłużonych Kaszubów z Ziemi Puckiej. Wydawcą jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Wierzchucino. Laudacji dzieła dokonał w Wierzchucińskim Gimnazjum dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej Mirosław Kuklik.
Wystawa malarska Kazimierza Ustarbowskiego
Kazimierz Ustarbowski urodził się 19.02.1959r. w Swarzewie. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni. Praca na morzu dzięki długim rejsom, sprzyjała pasji malowania. Swój talent twórczy rozwinął kształcąc się na kopiowaniu mistrzów. Podczas wystawy mogliśmy oglądać kopie obrazów takich artystów jak Kossak Wojciech, Alfred Wierusz, Józef Brand, Józef Chełmoński, Aleksander Gierymski.
XVI Spotkanie Rodzin Muzykujących w Mieroszynie
12.12.2010r. w Mieroszynie odbyło się XVI Spotkanie Rodzin Muzykujących, w którym udział wzięło 8 rodzin. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX