Telewizja Półwysep - Strona Główna

historia

Halleriada
2011-08-13 Wladysławowo, historia
W sobotę 13 sierpnia 2011 odbyła się we Władysławowie "Halleriada" połączona z festynem parafialnym. Wśród atrakcji m.in. rejs kutrem rybackim czy możliwość spróbowania wytworów kuchni regionalnej.
Krzysztof Garstkowiak o historii Osłonina
2011-05-20 Osłonino, historia
W siedzibie Kaszubskich Zbiorów Regionalnych w Osłoninie rozmawialiśmy z Krzysztofem Garstkowiakiem, który opowiedział nam trochę o bardzo ciekawej historii Osłonina. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału!
„Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej”
2011-02-27 Wierzchucino, historia
„Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej” pod redakcją Jadwigi Kirkowskiej to album upamiętniający zasłużonych Kaszubów z Ziemi Puckiej. Wydawcą jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Wierzchucino. Laudacji dzieła dokonał w Wierzchucińskim Gimnazjum dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej Mirosław Kuklik.
Obchody Święta Niepodległości w Gminie Puck
2010-11-11 Zdrada, historia
11 listopada 2010 roku przy pomniku Antoniego Abrahama w miejscowości Zdrada odbyły się Obchody Święta Niepodległości.
71 rocznica bohaterskiej obrony Helu
2010-10-02 Hel, historia
W Helu odbyły się uroczystości w 71. rocznicę zakończenia walk w obronie półwyspu. Przedstawiciele Marynarki Wojennej, kombatanci oraz władze miasta złożyli kwiaty na grobach poległych żołnierzy. Wśród gości byli m.in. dwaj obrońcy: Marian Strzyżewski i Henryk Bernard.
Europejskie Dni Dziedzictwa - Rzucewo 2010
2010-09-11 Rzucewo, historia
Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem "Od pomysłu do przemysłu" z okresu od V do II wieku p.n.e. Poznajmy historię tego regionu, często nie znane i niedoceniane bogactwo kulturowe. Dowiedzmy się jak wyglądało życie w tamtych czasach.
Kawałek lokalnej historii  odsłonięcie tablicy w Rozewiu
2010-07-02 Rozewie, historia
02.07.2010r. Historia Obozów Piłsudczyków to niezwykła gratka dla miłośników historii oraz poszukiwaczy skarbów. Ziemia po dziś dzień skrywa cenne dokumenty. Kiedy, co i gdzie zakopano - dowiedz się oglądając nasz reportaż.
Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej Z. Przybyszewskiego
2010-04-29 Hel, historia
29.04.2010 w Muzeum Obrony Wybrzeża powstała nowa wystawa poświęcona pamięci Kmdr Z. Przybyszewskiego. Za poświęcenie na rzecz ochrony zabytków wręczone zostały krzyże zasług, jak i również odznaczono Honorowego Obywatela Miasta Helu. O tym, jakim człowiekiem w życiu prywatnym był kmdr Przybyszewski dowiedzieliśmy się od Pani Janiny Bogusławskiej-Narloch wnuczki Porucznika.
50-lecie Harcerskiego Ośrodka Morskiego
2010-04-24 Puck, historia
Uroczystość złotych obchodów istnienia puckiego HOM-u. Minister Kazimierz Plocke osobiście wręczył odznaczenia, jakiego rodzaju i za jakie zasługi można dowiedzieć się z naszego reportażu.
Biesiada literacka z Łukaszem Wierzbickim
2010-04-09 Puck, historia
Znany pisarz i podróżnik przybył do Pucka by opowiedzieć o swej pasji do czarnego lądu, sportretować słowem i obrazem postać Kazimierza Nowaka - Polaka, który pierwszy przemierzył rowerem Afrykę a także opowiedzieć o pozycjach książkowych, jakie wyszły spod jego pióra. Wybierz się myślami do odległego świata i zobacz, jaką siłę ducha kryć może w sobie człowiek.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2020 SEMWIT / StudioFX