Telewizja Półwysep - Strona Główna

rozrywka

Inauguracja Roku Kulturalnego 2015/16 Gminy Puck
2015-10-24 Żelistrzewo, rozrywka
Wiejskim Klubie Kultury w Żelistrzewie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2015/2016 Gminy Puck. W ramach tego wydarzenia nastąpiło wręczenie nagrody konkursowej "Klubowego Bursztynowego Lauru". W tej części materiału koncert SANTO SUBITO zespołu Artes Ensemble.
Dożynki Gminy Puck - Domatowo 2015
2015-08-23 Domatowo, rozrywka
Dnia 23 sierpnia 2015 roku w Domatowie odbyły się Dożynki Gminy Puck z udziałem 23 delegacji z wieńcami dożynkowymi. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Puck, Przewodniczący Rady Gminy Puck oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Gospodarzem było sołectwo Domatowo.
Święto Chleba - Sławutowo 2015
2015-08-15 Sławutowo, rozrywka
W Sławutowie, odbył się festyn regionalny ŚWIĘTO CHLEBA. Na początku spotkania została odprawiona Msza św. ze święceniem ziół i płodów rolnych. Ponadto na festynie można było zobaczyć występy zespołów kaszubskich zobaczyć pokaz tradycyjnego wypieku chleba i wyrób masła.
VIII Figle Gnieżdżewskich Gburów
2015-08-01 Gnieżdżewo, rozrywka
W Gnieżdżewie odbył się VIII Festyn Folklorystyczny "Figle Gnieżdżewskich Gburów". Po powitaniu przybyłych Gości przez Sołtysa wsi, rozpoczęła się świetnie przygotowana przez Mieszkańców Gnieżdżewa inscenizacja na podstawie książki "Figle gnieżdżewskich gburów" Pana Jana Patok.
XVI Festiwal Pieśni Kaszubskiej w Swarzewie
2015-07-12 Swarzewo, rozrywka
Dnia 12 lipca 2015 roku na skwerze przed Domem Kaszubskim w Swarzewie odbył się XVI FESTIWAL PIEŚNI KASZUBSKICH „Kaszëbsczé tóne nad Môlim Môrza”.
XIII Puckie Spotkania Kolędnicze
2015-01-14 Żelistrzewo, rozrywka
W sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie odbyły się XIII Puckie Spotkania Kolędnicze. Celem imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego z zakresu obrzędowości religijno-ludowej okresu Bożego Narodzenia oraz propagowanie pięknych tradycji kolędniczych w środowiskach lokalnych.
Spotkanie Rodzin Muzykujących – Strzelno 2014
2014-12-07 Strzelno, rozrywka
W Strzelnie odbyło się XX Spotkanie Rodzin Muzykujących, w którym udział wzięło 16 rodzin. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.
XIX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Puckiej
2014-11-23 Żelistrzewo, rozrywka
W sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się XIX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck przy współpracy Rady Gminnej KGW w Gminie Puck, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Pucku. Gospodarzem turnieju było Koło Gospodyń Wiejskich w Żelistrzewie.
Dzień Gęsi - Strzelno 2014
2014-11-09 Strzelno, rozrywka
W Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odbył się „Dzień Gęsi”. Podczas imprezy przygrywał zespół Rodzinny Chyłów ze Strzelna oraz wystąpił regionalny zespół „Strzelińskie Dzieci” ze Strzelna. W trakcie imprezy odbyły się konkursy z nagrodami, pokazy siekania okrasy a gęsią biesiadę poprowadził gawędziarz kaszubski Józef Roszman. Potrawy z gęsiny przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Inauguracja Roku Kulturalnego Gminy Puck 2014
2014-10-26 Żelistrzewo, rozrywka
Wiejskim Klubie Kultury w Żelistrzewie odbyła się inauguracja roku kulturowego Gminy Puck. W ramach tego wydarzenia nastąpiło wręczenie nagrody konkursowej "Klubowego Bursztynowego Lauru".
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX