Telewizja Półwysep - Strona Główna

kultura i sztuka

Inauguracja Roku Kulturalnego Gminy Puck
OKSiR w Gminie Puck oraz Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie 17 października zorganizowały imprezę inaugurującą kolejną edycję „Roku Kulturalnego w Gminie Puck”. Za najlepszy Dom Kultury w gminie za rok 2009-2010 został uznany ośrodek w Leśniewie który został uhonorowany „Bursztynowym Laurem”.
Koncert cysterski w Mechowie
19.09.2010 roku w kościele parafialnym w Mechowie słuchaliśmy chorałów gregoriańskich wykonanych przez solistów Cappelli Gedanensis i Anny Asmus- sopran. Koncert został zorganizowany dzięki Wójtowi Gminy Puck, Parafii św. Jakuba aps. i Mikołaja i Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w gminie Puck. Rys historyczny zakonu cysterskiego przedstawiła Danuta Dettlaff.
Gala Kulturalna Szkół Gminy Puck
Sezon artystyczny szkół Gminy Puck podsumowany. Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Swarzewie nagrodzona za najaktywniejszy udział jej wychowanków w programach artystycznych. Dzieci wyróżniono za pasje artystyczne w malarstwie, hafciarstwie, formach teatralnych, poezji oraz śpiewie.
Konkurs Literacki „Błękitna Struna” Celbowo 2010
Podsumowanie Konkursu Literackiego "Błękitna Struna", które odbyło się w Domu Kultury w Celbowie. Organizatorem był Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz Biblioteka Publiczna w Pucku. Na Konkurs wpłynęło 99 prac 49 uczestników. Nagrody wręczono w czterech grupach wiekowych: do lat 13, 14-16 lat, 17-19 oraz powyżej lat 20. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
Kaszubski Weekend Artystyczny 2010
W dniach 28.04-02.05.2010r. odbył się we Władysławowie Kaszubski Weekend Artystyczny. W trakcie imprezy można było zapoznać się z twórczością wielu artystów ludowych Ziemi Puckiej i Kaszub. Na miejscu można było zakupić rzeźby, hafty, tabakiery i inne rękodzieła kaszubskie.
Wernisaż Edmunda Kamińskiego
2010-04-22 Puck, kultura i sztuka
Otwarcie wystawy poświęconej Janowi Trepczykowi w Muzeum Ziemi Puckiej. Kto jest autorem tego dzieła? Czym Trepczyk zasłużył sobie aby wystawa nosiła jego imię? Wszystkich tych ciekawostek można dowiedzieć się w naszym reportażu.
Biesiada literacka z Łukaszem Wierzbickim
2010-04-09 Puck, kultura i sztuka
Znany pisarz i podróżnik przybył do Pucka by opowiedzieć o swej pasji do czarnego lądu, sportretować słowem i obrazem postać Kazimierza Nowaka - Polaka, który pierwszy przemierzył rowerem Afrykę a także opowiedzieć o pozycjach książkowych, jakie wyszły spod jego pióra. Wybierz się myślami do odległego świata i zobacz, jaką siłę ducha kryć może w sobie człowiek.
Spektakl „Gość oczekiwany”
Władze gminy Puck zaprosiły do Żelistrzewa, amatorski teatr z Wejherowa, który w Wiejskim Domu Kultury wystawił spektakl „Gość oczekiwany”. Opowieść o Jezusie, odwiedzającym ubogą wiejską rodzinę, zgromadziła niemal pełną salę widzów. Jak odebrali przekaz dzieła? Co organizator sądzi o przedstawieniu? Kim są wejherowscy artyści? Dowiesz się oglądając reportaż. Zapraszamy!
Koncert „Włoskie pejzaże”
2010-03-13 Puck, kultura i sztuka
Zaprezentowanie „klasycznej” kultury włoskiej, wyrażonej zarówno w sztuce materialnej jak i w muzyce. Oto główny cel „Włoskich pejzaży” – wykładu, doktora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, połączonego z koncertem skrzypcowym gdyńskiej orkiestry symfonicznej. Posłuchaj pięknych aranżacji klasyków muzyki poważnej oraz doświadcz odrobiny włoskiej kultury.
Gminny Konkurs Recytatorski w Strzelnie
W Strzelnie zorganizowano walkę młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych na słowa. I to nie byle jakie, bo napisane przez znamienitych Polskich poetów . Sztuka ta niebyła łatwa, gdyż jury wymagało nie tylko recytacji, ale przede wszystkim interpretacji! Jak wyszło i co zaprezentowano opowiadają sami uczestnicy, przewodnicząca komisji oceniającej oraz doświadczona polonistka.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2023 SEMWIT / StudioFX