Telewizja Półwysep - Strona Główna

powróć do komunikatów » komunikaty

Pola Nadziei na Pomorzu 2017

Już 2 kwietnia na Pomorzu zakwitną Pola Nadziei. Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Mieszkańcy Pucka, Gdyni, Sopotu i Gdańska będą mogli pokazać solidarność z osobami u kresu życia. Ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów, będą wręczać żonkile.

Z Pucka o godz. 9:30 wyjadą motocykliści, z Gdyni o 10:30 wystartują biegacze, by w Sopocie o 11:45 zmienili ich rolkarze, którzy dotrą aż do Brzeźna, a następnie do Gdańska. Z Brzeźna o 12:30 wyruszą także „żonkilowe” samochody i motocykle, by dołączyć do czekających na skrzyżowaniu przy baszcie Jacek (ul. Podwale Staromiejskie i Podmłyńska) uczestników parady, która tradycyjnie zakończy się wspólnym zdjęciem pod fontanną Neptuna. 

Uczestników sztafety na odcinku Puck–Gdańsk-Brzeźno obowiązują zapisy poprzez stronę: www.elektronicznezapisy.pl

Szczegółowy plan trasy dostępny jest na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl 

Pola Nadziei (Akcja Żonkil) to program stworzony 57 lat temu, pomagający chorym na raka. Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby. Co roku - w okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na tę chorobę. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. 

Żonkil jest kwiatem bardzo delikatnym, tak delikatnym jak życie, które chroni się w hospicjum. Dlatego ofiarodawcy otrzymują za swoje "serce"- kwiat żonkila.

foto hospitium.org

 

źródło: własne
 
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX